חברת אינמוד – הזדמנות השקעה ?

אינמוד - סקירה

מחיר המנייה ירד בחודשים האחרונים בעקבות עדכון ציפיות הנהלה להכנסות ברבעון האחרון של 23 ולכל השנה כולה. השוק העניש בחומרה את המניה.  בסקירה זו נדון – האם העונש מוצדק?
האם נפתחה כאן הזדמנות השקעה אטרקטיבית ? נשתדל לנסות לענות על השאלה.

גילוי נאות – 
הכותב מחזיק בפוזיציה במניה 

אינמוד, הנסחרת תחת הסמל INMD, היא חברת טכנולוגיות בריאות אסתטית. אינמוד נוקטת בגישה חדשנית שלה לאסתטיקה רפואית ומתמקדת בעיקר בפיתוח ומכירה של מכשור רפואי לניתוחים זעירים בתחום האסתטיקה הרפואית.

החברה מתמחה ביצירת פלטפורמות מתקדמות לטיפולים אסתטיים העושים שימוש בטכנולוגיות רדיו לייזר. פלטפורמות אלו משמשות אנשי מקצוע רפואיים כדי לספק הליכים לא פולשניים או זעיר פולשניים לדאגות אסתטיות שונות כמו עיצוב הגוף, הצערת העור והסרת שיער.

אינמוד - סקירה

אינמוד הוקמה על ידי ד"ר משה מזרחי בשנת 2008. ד"ר מזרחי הוא יזם מנוסה ומקצוען רפואי עם רקע ברפואת עור.
בעברו הוא נמנה עם  המשקיעים הראשונים בחברת הרפואה האסתטית לומניס, וכן כיהן בעבר כמנכ"ל סינרון. 

בהדרכתו, אינמוד גדלה וזכתה להכרה בתעשיית האסתטיקה הרפואית על המכשירים המתקדמים שלה מבוססי אנרגיה.

מוצר הדגל של אינמוד הוא פלטפורמת EmbraceRF, המשלבת ליפוליזה בעזרת תדר רדיו (RFAL) וטכניקות זעיר פולשניות על מנת לספק חידוש פנים וגוף מקיף. מכשירי החברה נועדו לספק טיפולים מדויקים ויעילים תוך מתן עדיפות לבטיחות ונוחות המטופל.

מוצרים נוספים שניתן למנות:

1. Morpheus8: מכשיר זה משלב microneedling עם טכנולוגיית תדרי רדיו כדי להמריץ את ייצור הקולגן ולשפר את מרקם וגוון העור. ניתן להשתמש בו לטיפולי פנים וגוף.

2. BodyTite ו-FaceTite: מכשירים אלה משתמשים בטכנולוגיית ליפוליזה בעזרת תדר רדיו (RFAL) על מנת לספק טיפולי מבנה גוף וחידוש פנים זעיר פולשניים.

3. Optimas: היא פלטפורמה מקיפה המשלבת טכנולוגיות שונות מבוססות אנרגיה, לרבות לייזר, תדרי רדיו ואור פועם אינטנסיבי (IPL), למגוון רחב של טיפולים אסתטיים.

4. טריטון: היא פלטפורמת לייזר רב-גלית המציעה מגוון רב-תכליתי של יישומים, כולל הסרת שיער, photorejuvenation, הסרת נגעים פיגמנטיים וטיפול בנגעים בכלי הדם.

לחברה מתחרים בשוק האסתטיקה הרפואית, בניהם  סינרון קנדלה, קוטרה , ועוד 
וכן החברות הישראליות, לומיניס הותיקה שמשרדיה ממוקמים גם כן ביעקנעם, ועלמה ישראל. 

החברה הונפקה בנאסד"ק בשנת 2019 וגייסה 70 מיליון דולר לפי השווי של 480 מיליון דולר לאחר הכסף. 

מאז שווי החברה נסק כלפי מעלה והגיע למחיר שיא של 94.74 דולר למניה ושווי שוק של  למעלה מ 7 מיליארד דולר. היום המניה נסחרת במחיר של 24.8 דולר לפי שווי של 2.08 מיליארד דולר. 

מחיר המנייה ירד בחודשים האחרונים. משיא של 48.25  דולר למנייה בשנה האחרונה לשפל של 18.57 דולר למניה. מדובר בירידה של 61.5% ממחיר השיא השנתי. 

השוק העניש את החברה, עקב עדכון תחזיות ההנהלה להכנסות ברבעון האחרון ולשנה האחרונה כלפי מטה. 
החברה ציפתה בתחילה להכנסות של 535 מיליון דולר, לאחר מכן הנהלה עדכנה לצפי מכירות של 500-510 מיליון דולר עד לעדכון האחרון  לרמות של 485-495 מיליון דולר. מדובר בירידה של 9.3% בצפיות ההנהלה להכנסות, ועדיין צמיחה שנתית של כ 8 אחוזים.
למרות זאת, השוק העניש בחומרה גדולה יותר את החברה, ומחיר מנייה ירד בשנה האחרונה בכ 31% !

מצב כספי וביצועים

אינמוד מציגה מצב כלכלי זוהר, כשבאמתחתה כמעט 700 מיליון דולר במזומן. 
 הכנסות החברה צמחו בשנים האחרונות בשיעורים מרשימים. 
ממוצע הצמיחה בהכנסות ב3 השנים האחרונות הוא 44.12%, ממוצע הרווח למנייה ב 3 שנים האחרונות
צמח בשיעור של 41.58%. הרווח הגולמי מסך ההכנסות מאוד גבוה אודות למהלכים ניהוליים ואסטרטגיה עסקית ברורה והם בשיעור של 84.62% מתוך ההכנסות. תשואה על ההון המושקע הוא 32.79% ב4 השנים האחרונות.
תזרים מזומנים בצמיחה ממוצעת ב 3 שנים האחרונות בשיעור 45.38%.

ציפיות לעתיד

אינמוד אמורה לדווח בקרוב על תוצאות הכספיות של הרבעון האחרון של 23 , וכל השנה כולה.
החברה צפויה לדווח על גידול בהכנסות בשנת 23 של 7.9% ביחס לשנת 22, וירידה של 6.4% ברבעון האחרון ביחס לרבעון המקביל שנה שעברה. 

אנליסטים מעריכים שבשנת 24 נתוני הצמיח של החברה צפויים להתמתן ביחס לצמיחה המרשימה בשנים האחרונות. הכנסות החברה צפויות לעלות בשיעור צנוע של 1.8% בלבד, לפי האנליסטים.
ישנם מספר סיבות  לצינון בנתוני הצמיחה של החברה והערכות האנליסטים , וכולם  מתבססים על הצפי במיתון מתמשך במדינות רבות בעולם, ובפרט בישראל. סיבות נוספות המשפיעות על ציפיות האנליסטים מהחברה הם: סביבת ריבית גבוה המקשה על מימון רכישת המוצרים של החברה, וכן מלחמת חרבות ברזל שהשפעותיה על החברה בעתיד טרם התבררו.

ציפיות האנליסטים ל5 שנים הקרובות צופות לצמיחה של 6.3% בשנה בממוצע.

דעתי האישית יותר אופטימית עבור החברה וציפיות הצמיחה שלה,  מכמה סיבות שלהלן, 
ניכר שמדינות רבות הצליחו להשתלט על האינפלציה גבוה, ובמדינות רבות האינפלציה מתכנסת ליעדי הבנקים המרכזים.
נתון זה מעודד מאוד כי הוא יוביל לירידת ריבית ברוב המדינות המפותחות, וייצר סביבת מימון אטרקטיבית למוצרי החברה.

קצב הירידה בריבית  יהיה גורם שישפיע באופן מהיר על תוצאות החברה והתאוששות נתוני הצמיחה.
להערכתי, החל מהמחצית השנייה של 24 , נכנס לרצף ירידות בריבית של הפד על המשק האמריקאי , הדבר אשר יהווה זרז שישפיע בטווח הקצר על צמיחת החברה. קליניקות, רופאים ובתי חולים יוכלו לרכוש את מוצרי החברה בתנאי אשראי יותר נוחים, וכך הצמיחה תתאושש במהירות , בקורולציה חיובית לקצב ירידת הריבית בארה"ב.

נתון נוסף שאין להתעלם ממנו, שבשנה האחרונה, החברה פעלה בסביבה מאקרו כלכלית קשה, עם אינפלציה גואה ורבית שנמצאת במגמת עליה. למרות עבודות אלו, החברה צלחה את תקופה זו בהצלחה מרשימה עם צמיחה של כ 8% בהכנסות החברה. ניכר שמוצרי החברה הם בעלי ביקוש קשיח, הטכנולוגיה היא יחודית, שיווק מוצרי החברה נעשה בצורה איכותית, ולכן בשנה הקרובה שבה הסביבה המאקרו כלכלית צפויה להיות יותר נוחה עבור הסקטור העסקי, החשש לירידה בקצב הצמיחה בהכנסות פחות רלוונטי.

ניתוח SWOT

 ניתוח ה-SWOT (חוזקות, חולשות, הזדמנויות, איומים) מספק סקירה של החוזקות והחולשות הפנימיות של החברה, כמו גם הזדמנויות ואיומים חיצוניים.

חוזק:

1. חדשנות טכנולוגית: לאינמוד יש התמקדות חזקה במחקר ופיתוח, המאפשרת להם לפתח מכשירים מתקדמים מבוססי אנרגיה לטיפולי אסתטיקה רפואית. המחויבות שלהם לחדשנות מעניקה להם יתרון תחרותי בשוק.

אינמוד - סקירה

2. מוניטין מותג: אינמוד בנתה מוניטין מותג מוצק בתעשיית האסתטיקה הרפואית. הם ידועים במוצרים האיכותיים שלהם, בביצועים אמינים ובשירות לקוחות מעולה. מוניטין זה עוזר למשוך לקוחות ולשמר אותם.

3. נוכחות גלובלית: החברה פועלת במספר מדינות ברחבי העולם, ומאפשרת להם להתחבר לשווקים שונים ולהגדיל את מקורות ההכנסה. הנוכחות הגלובלית שלהם מחזקת את מעמדם בשוק ומספקת הזדמנויות לצמיחה.

חולשות:

1. תלות ברשתות הפצה: אינמוד מסתמכת על מפיצים וספקי שירותי בריאות כדי למכור ולהפיץ את המוצרים שלהם. תלות זו עלולה להגביל את שליטת החברה במכירות ובשירות הלקוחות שלהם.

2. תיק מוצרים מוגבל: סל המוצרים של אינמוד עשוי להיות מוגבל בהשוואה לחלק מהמתחרים בענף. הרחבת מגוון המוצרים של החברה יכולה להגדיל את פעילות החברה ולתת מענה לבסיס לקוחות רחב יותר וכך להגדיל את נתח השוק.

הזדמנויות:

1. ביקוש הולך וגובר לאסתטיקה רפואית: הביקוש לטיפולים והליכים אסתטיים לא פולשניים נמצא במגמת עלייה בעולם. אינמוד יכולה לנצל מגמה זו על ידי פיתוח מוצרים חדשים והרחבת נתח השוק בענף כדי לענות על הביקוש הגובר.

2. שווקים מתעוררים: יש הזדמנויות לא מנוצלות בשווקים מתעוררים, במיוחד באסיה-פסיפיק ובאמריקה הלטינית, שבהן האימוץ של טיפולי אסתטיקה רפואית הולך וגובר. אינמוד יכולה להתמקד בהרחבת הפעילות שלה באזורים אלה כדי להשיג יתרון תחרותי.

איומים:

1. נוף תחרותי: אינמוד מתמודדת עם תחרות מצד מספר חברות מבוססות בענף האסתטיקה הרפואית. מתחרים עם מוצרים וטכנולוגיות דומות עלולים להוות איום על נתח השוק והרווחיות של אינמוד.

2. אתגרים רגולטוריים: תעשיית האסתטיקה הרפואית כפופה לתקנות ואישורים קפדניים. שינויים בתקנות ממשלתיות או עיכובים בהשגת האישורים הדרושים יכולים להשפיע על יכולתה של אינמוד להשיק מוצרים חדשים ולהתרחב לשווקים חדשים.

3. מיתון כלכלי: מיתון כלכלי יכול להשפיע על הוצאות הצרכנים על טיפולים אסתטיים. אינמוד עשויה להתמודד עם אתגרים בשמירה על נפחי מכירות והכנסות בתקופות של אי ודאות כלכלית.

סיכום

נראה שהשוק העניש יתר על המידה את החברה.
אני מאוד שורי לגבי המניה, היא נסחרת במכפילים נמוכים, נמצאת בצמיחה מרשימה בשנים האחרונות, מחזיקה כ 675 מיליון דולר במזומן, צלחה תקופה מאקרו כלכלית קשה, עם רווחיות מאוד גבוה ועתיד – שלדעתי ורוד מאוד. 

גילוי נאות – 
הכותב מחזיק בפוזיציה במניה 

אין לראות באמור המלצה לקנייה של המנייה או תחליף ליעוץ מבעל מקצוע המחזיק רישיון מותאם לכך. התוכן נכתב לצרכי למידה. האחריות הבלעדית היא בידי הקורא בלבד!

דילוג לתוכן